Kiehls e-shop online

604

Možno to poznáte aj vy. Máte dlhoročnú skúsenosť s nakupovaním tovaru Kiehls (možno vašej obľúbenej módnej značky) fyzicky v predajniach. Príde však okamih, keď sa do Kiehls predajne nemôžete dostať, alebo sa vám ju nechce navštíviť, prípadne na najbližšej predajni chýba kúsok, alebo veľkosť, o ktorú máte záujem. Vtedy prichádza na rad online nakupovanie. Tento článok venujeme značke Kiehls a rozoberieme možnosti online nakupovania v e-shopoch Kiehls. V článku nájdete zoznam overených Kiehls e-shopov, odkaz na oficiálny e-shop Kiehls, ako aj ďalšie tipy triky pri online nakupovaní značky Kiehls.

Ešte predtým, ako sa pustíte do čítania naplno, venujte nám sekundu svojho času, aby ste v budúcnosti pri svojich online nákupoch ušetrili a zostali informovaní o tých najvýhodnejších ponukách a dôležitých novinkách zo sveta módy. Prihláste sa na odber našich noviniek a neujde vám žiadny zľavový kupón ani dôležité info. Ak si povolíte aj notifikácie z nášho webu kliknutím na zvonček vľavo dole, dozviete sa o všetkom dôležitom medzi prvými.

Výhody a nevýhody nakupovania v Kiehls e-shopoch

Asi každý obchod, predajňa, alebo akákoľvek prevádzka má svoje plusy a mínusy, výhody aj nevýhody. To platí aj o nakupovaní v e-shopoch Kiehls. Pozrime sa na to teraz z pohľadu porovnania kamennej prevádzky – klasického obchodu a obchodu internetového – e-shopu. Pripravili sme niekoľko “parametrov”, na základe ktorých si urobíme stručné zhodnotenie rozdielov pri nakupovaní online a offline. Poďme na to.

Pohodlie

Azda najväčším rozdielom medzi nakupovaním v Adidas predajniach a e-shopoch je pohodlie a vlastne celkový spôsob nakupovania. Fyzické vs. virtuálne nakupovanie. Nakupovanie v predajniach v mestských uličkách a nákupných centrách, alebo nakupovanie z pohodlia domova, v práci, cez smartfón, tablet, alebo počítač.

Pohodlné nakupovanie

Čo sa týka čiste pohodlia, väčšina ľudí zrejme bude súhlasiť, že nakupovanie v Adidas e-shope je pohodlnejšie, ako fyzické nakupovanie v predajniach, nekonečné skúšanie rôznych kúskov a následné vláčenie nakúpeného tovaru po meste, do auta, alebo v hromadnej doprave.

Sú však aj ľudia, ktorí na klasické nakupovanie nedajú dopustiť a “potulovanie” sa po obchodoch, možno s kamarátom alebo kamarátkou, pre nich predstavuje ozajstný relax. A na druhej strane, aj keď sa môže zdať, že virtuálne nakupovanie v Adidas e-shope s mobilom v ruke doma na gauči pri telke, na balkóne či terase je romatickou idylkou, aj ten najlepší e-shop nás môže potrápiť svojimi nedostatkami a chybami alebo takým obrovským výberom, že sami nevieme, čo si skôr vybrať. A to nás privádza k ďalšiemu porovnávaciemu parametru.

Šírka sortimentu

Množstvo tovaru, pestrý výber a široký sortiment je dôležitým faktorom. Samozrejme, okrem ďalších vecí, aj toto robí z priemernej Adidas predajne dobrú a môže ju nasmerovať na cestu jej vlastného obchodného úspechu. V šírke sortimentu a množstve ponúkaných artiklov sa ale asi žiadna predajňa nemôže porovnávať s oficiálnym e-shopom Adidas. Zatiaľ čo kamenné predajne často narážajú na kapacitné limity – veľkosť plochy samotnej predajne aj k nej prislúchajúcemu skladu, u e-shopov tento problém odpadá. Čo ako veľká môže byť ktorákoľvek Adidas predajňa, na rozdiel od e-shopu Adidas v nej kvôli limitovanému priestoru nikdy nenájdete kompletný sortiment. Pre predajne by bolo totiž neekonomické a nezmyselné vystavovať v lete zimný tovar, ako hrubé bundy alebo čiapky a naopak v zime ponúkať vo svojich obchodných priestoroch napr. plavky.

E-shop ako virtuálna predajňa s, v podstate, “neobmedzeným výstavným priestorom”, môže v ktorejkoľvek časti roka ponúkať úplne kompletný sortiment, ktorý je úhľadne zoradený v jednotlivých kategóriách a vždy presne viete, kde nájdete ten ktorý typ produktov. V Adidas e-shope môžete úplne kľudne nájsť ako zimné, letné, tak aj produkty na prechodné obdobia. To oceníte v prípade, že sa chystáte na návštevu destinácie, ktorá sa nachádza v inom podnebnom pásme, ako to, v ktorom žijete. Ak sa napríklad v zime vyberiete na exotickú dovolenku pri mori, s horúcim slnkom a krásnymi plážami s vysokými palmami, a zistíte, že vám na túto krásnu dovolenku chýbajú plavky, žabky, alebo akékoľvek iné letné vybavenie, s vysokou pravdepodobnosťou takýto tovar v kamenných predajniach nenájdete. A práve v takejto situácii vás zachráni Adidas e-shop.

Adidas e-shop môže mať výhodu aj v kapacite zásob tovaru, keďže na rozdiel od predajní nie je limitovaný plochou skladu napr. niekde vedľa predajne v nákupnom centre, ale môže mať ľubovoľné veľký sklad a keďže ide o virtuálnu predajňu, môže byť cez svoje informačné systémy napojený dokonca na niekoľko fyzických skladov a distribučných centier, ktoré môžu byť od seba vzdialené kľudne aj stovky kilometrov. Treba však brať do úvahy aj fakt, Adidas e-shop neobsluhuje iba lokálnych zákazníkov, ale predáva tovar v celej krajine, alebo dokonca aj globálne. Takže aj keď internetový obchod Adidas ponúka kompletný sortiment, môže sa stať, že niektorý z artiklov je dočasne nedostupný, vypredaný a firma Adidas ho nemá na žiadnom zo svojich skladov, z ktorých by vám tento artikel vedela v prípade objednávky cez e-shop doručiť k vám domov. Toto je spoločný znak s kamennými predajňami, kde sa takisto môže určitý produkt vypredať a ak po ňom túžite, musíte si zájsť do inej prevádzky, alebo práve do spomínaného internetového obchodu Adidas. V e-shope však na rozdiel o fyzickej predajne tento artikel vidíte na fotografiách, viete, že existuje, máte k nemu podrobný popis obsahujúci od vlastností, cez použité materiály až po napr. vhodné spôsoby prania či sušenia. Navyše väčšina e-shopov disponuje aj funkciou sledovania dostupnosti tovaru, alebo tzv. strážneho psa. Ten vás môže e-mailom alebo formou SMS upozorniť na to, že požadovaný produkt je opäť naskladnený a je možné si ho cez internetový obchod objednať. Toto vám neponúkne žiadna predajňa na svete.

Obsluha, personál a servis

Na nedostatky alebo nevýhody Adidas predajní oproti e-shopu sa môžeme pozerať aj z pohľadu množstva obsluhujúceho personálu a služieb, ktoré vám tento personál dokáže zabezpečiť.

Možno ste už aj vy zažili situáciu, kedy vás oslovil predavač hneď po vstupe do predajne a keď ste mali náhodou zlý deň, boli ste unavený, možno trošku nervózny, alebo ste len nemali v ten deň náladu na ďalšiu konverzáciu alebo prílišné obskakovanie, či státie rovno “za zadkom”, mohol na vás takýto predavač pôsobiť dotieravo, hrubo, alebo vám bol jednoducho nesympatický. Áno, občas sa to stáva.

Proaktivita predajcov je dôležitá, no každý dobrý predavač by mal odvádzať svoju prácu s citom a odhadnúť náladu aj potreby konkrétneho zákazníka v konkrétnom čase. Ak vidí, že zákazník je mrzutý, podráždený, alebo je z neho cítiť, že nemá náladu na zvýšenú pozornosť, mal by nechať zákazníkovi voľnosť. Ak to bude zákazník potrebovať, sám si vyžiada pomoc obsluhy.

Na druhej strane, dobre vyškolený predajca, ktorý pozná celý predávaný sortiment, vie odhadnúť potreby zákazníkov a dokáže naozaj dobre poradiť, je niekedy na nezaplatenie. Nie je totiž nič horšie, ako arogantný predajca, ktorý sa tvári otrávene keď ho požiadate o pomoc, alebo sa opýtate na detaily tovaru, alebo nákupného či reklamačného procesu. Akoby ste mu zjedli večeru, alebo od neho žiadali nesplniteľnú úlohu, ktorá mu zaberie rok života. Takýto predajca sa žiaľ z času na čas objaví a svojim nezáujmom a evidentnou nechuťou k svojej práci dokáže zákazníkovi znepríjemniť deň, odradiť od nákupu, ba dokonca až znechutiť predajňu, alebo vytvoriť antipatie voči doteraz možno obľúbenej značke.

Firma Adidas si práve na tomto dáva záležať a snaží sa školiť svoj predajný personál tak, aby mali zákazníci zo svojej návštevy predajne Adidas ten najlepší pocit a zážitok, čo koniec koncov vedie k ešte vyšším tržbám obchodu a silnejšej väzbe a náklonnosti k celej firme, značke aj produktom Adidas.

Zákaznícka podpora

Ak sa bavíme o porovnávaní kamenných predajní a e-shopu Adidas, tak spomínané záležitosti v e-shope odpadávajú, resp. naberajú odlišný rozmer. V e-shope vás totiž nikto priamo neosloví, nesleduje a neotravuje vás, ale ani nie je fyzicky poruke v prípade potreby. To však neznamená, že sa Adidas -eshop o svojich zákazníkov nestará. V každom lepšom e-shope totiž máte k dispozícii niekoľko spôsobov, ako si nechať poradiť alebo pomôcť.

Ceny.

Zľavy, výpredaje a zľavové kupóny

Možnosť si tovar vyskúsať

Vrátenie a výmena tovaru, reklamácie

Dá sa povedať, že klasické predajne a internetové obchody sú z určitého uhla pohľadu svojimi protipólmi – to, čo je v výhodou kamennej predajne, chýba v internetovom obchode. A naopak, možnosti, ktoré vám dokáže ponúknuť e-shop, v predajniach často nenájdete. Tému môžeme uzavrieť konštatovaním, že dnešná technická doba nám ponúka moderné online prostriedky, ktoré ideálne dopĺňajú tradičný prístup a možnosti kamenných predajní, čo koniec koncov iba nahráva zákazníkom a do veľkej miery uľahčuje ľuďom ich spotrebiteľský život.

 

Mohlo by Vás zaujímať aj:

 

Ak sa bavíme o nakupovaní produktov značky Kiehls v e-shopoch, nesmieme obísť ani dôležitú, ale často ignorovanú, resp. málo komunikovanú a medializovanú tému, alebo skôr problém, ktorým sú neoverené, podvodnícke e-shopy Kiehls. Takzvané fejkové Kiehls e-shopy buďto ponúkajú falošný, nepravý tovar, alebo si od zákazníkov pri ich online nákupe pýtajú platbu vopred, no objednávka nie je nikdy doručená a zákazník tak prichádza o svoje peniaze. Je to smutné, no aj značka Kiehls sa s týmto problémom potýka a snaží sa ho riešiť. Aj keď Kiehls vyvíja veľké úsilie na elimináciu podvodníkov priživujúcich sa na značke, stále sa objavujú nové a nové e-shopy tohto typu.

Aby ste sa aj vy náhodou nestali obeťou podvodníkov, venovali sme tejto problematike samostatný článok, v ktorom sa okrem problému podvodníckych e-shopov dočítate aj o fejkovom tovare Kiehls a predstavíme vám naše tipy a návody, ako fejkový tovar alebo e-shop Kiehls odhaliť, nenechať sa nachytať a neprísť tak o svoje peniaze.

Doležité: Pozor na neoverené a podvodné e-shopy Kiehls!

Ak ste fanúšikom značky Kiehls a radi nakupujete jej tovar, budeme radi, ak nám poskytnete cennú spätnú väzbu na tento článok vo forme komentára nižšie. Napíšte nám, ako ste boli spokojný s online nákupom značky Kiehls, s ktorým e-shopom máte skúsenosť vy – či už pozitívnu alebo negatívnu, alebo čo by ste doporučili ostatným čitateľom a zákazníkom značky Kiehls. Každý komentár je pre nás dôležitý a môže pomôcť ďalším ľuďom pri ich nákupoch.

Pridať komentár