Britský módny reťazec Marks & Spencer – nájdete ho aj na Slovensku?

2 993

Začiatok tejto značky sa datuje už v roku 1884, kedy si jeden z terajších majiteľom, konkrétne Michael Marks, otvoril jeden maličký stánok na trhovisku v mestečku Leeds. 10 rokov na to k sebe do firmy prizval Toma Spencera a začali spoločne podnikať. Odvtedy sa táto značka dostala takmer do celého sveta. A aj na Slovensko. 

Predajňa Marks & Spencer

Marks & Spencer na Slovensku

M&S, ako ich skrátene niektorí nazývajú, otvorili svoje brány pre širokú slovenskú verejnosť už pred nejakým časom. 

Spoločnosť Marks&Spencer bola na vrchole svojej slávy v rokoch 1997-1998. Dosahovali najvyššiu ziskovosť, predaje išli ako po masle a všetko bolo v poriadku. Toto obdobie po nejakom čase pominulo a vystriedal ho úpadok. Na Slovensku zatvorili všetky svoje predajne.

Čo ponúkal „slovenský“ Marks & Spencer?

Spoločnosť M&S neponúkala len oblečenie pre mužov a pre ženy, ako je to u väčšiny módnych značiek, ale táto spoločnosť išla ešte ďalej. V jej sortimente sme mohli nájsť okrem oblečenia aj bytové doplnky a dokonca aj potraviny. Ktoré nesú hrdú britskú pečať. 

Marks & Spencer prináša pod svojím menom hneď niekoľko módnych značiek, ktoré sú rôzne rozdelené. Nájdete tam napríklad módne oblečenie pre mladé ženy, pre pánov so zmyslom pre eleganciu, pohodlné oblečenie na doma a dokonca rozšírili svoju ponuku aj o detské oblečenie. 

Chutné M&S potraviny

Módna značka tejto spoločnosti bola na Slovensku známa, ale čoraz viac sa dostával do popredia práve ich sortiment potravín. 

V predajniach potravín značky Mark&Spencer sa dajú vybrať naozajstné delikatesky – od čerstvého pečiva, cez rôzne mliečne výrobky a syry, čerstvé ovocie a zeleninu, až po tie naj vína a kávy z celého sveta. Všetko o týchto delikátnych potravinách M&S sa dozviete na markandspencerfood.cz. A ak ste ešte neochutnali niečo z ich potravín, tak s chuťou do toho. 

Na Slovensku eshop s ich sortimentom nenájdete a z potravín ponúkajú popri oblečení len málo veci. Celý sortiment Marks & Spencer môžete online nakupovať cez oficiálny web.

Móda Marks & Spencer

Spoločnosť Mark & Spencer je známa tým, že každý štvrťrok vydá nejakú novú kolekciu. Takže už len to podnecuje ľudí k návšteve ich stránok alebo predajní. Tak neváhajte a pozrite si ich novú kolekciu. Minimálne za pozretie určite stojí.

Pridať komentár